Kaip prižiūrėti veido odą, kai tau virš 40-ies? Pagrindinės trys problemos ir būdai jas spręsti

Dehidratacija – šį žodį turbūt išgirs didžioji dalis keturiasdešimtmečių pirmą kartą užsukusių pas specialistą.  Brandi oda, o taip ji vadinama, kai įžengi į penktą dešimtį, visų pirma praranda drėgmę.

Deja, didesnis išgeriamo vandens kiekis, kaip ir drėkinantis kremas, mažai tepagelbės. Tačiau, pasak specialistų, ant operacinio stalo gultis irgi nereikėtų skubėti.

Kas vyksta su mūsų oda laikui bėgant ir ko reiktų imtis, kalbamės su SV Plastinės chirurgijos centro specialiste, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Karolina Venslauskaite.

Sausa ir tonusą praradusi oda

 „Kiekvienas atvejis vertinamas individualiai, tačiau bendra tendencija išlieka. Brandi oda praranda drėgmę, o tuo pačiu ir stangrumą. Dehidratuotas veidas atrodo pavargęs, papilkėjęs. Tuo pačiu formuojasi ir ryškėja mimikos raukšlės“, – vardina gydytoja.

Tad pirmoji pagalba brandžiai odai – drėkinimas. Tačiau neskubėkime. Bet kokia procedūra visų pirma prasideda nuo odos švaros.  

„Jeigu kreipėtės profesionalios pagalbos, dažniausiai jums pasiūlys cheminį odos šveitimą. Šiuo būdu pašalinamas paviršinis negyvų ląstelių sluoksnis ir oda paruošiama tolimesnėms procedūroms.“, –  sako K. Venslauskaitė.

Jeigu jūsų oda išsausėjusi, drėgmei atkurti šiuo metu taikomos dvi pagrindinės procedūros: mezoterapija ir biorevitalizacija. Kuo jos skiriasi ir kurią rinktis?

Pasak K. Venslauskaitės, tik gydytojas, įvertinęs odos tipą ir jos būklę, gali nuspręsti, kurią procedūrą taikyti. Mezoterapija yra šiek tiek silpnesnio poveikio, veikliųjų medžiagų kokteilis suleidžiamas į paviršinius odos sluoksnius, tad ši procedūra taikoma jaunesnei ar mažiau pažeistai odai.  

Tuo tarpu atliekant biorevitalizaciją, užtenka trumpesnio procedūrų kurso, nes leidžiamas didesnės koncentracijos produktus ir į gilesnius odos sluoksnius. Ši procedūra išsiskiria ir tuo, kad daroma mažiau dūrių lyginant su mezoterapija.  

Aišku, ji skirta labiau išsausėjusiai, tonusą praradusiai veido, kaklo ar rankų odai.

Penki jaunystės taškai – du kart metuose

 „Šiuo metu itin populiarios, taip pavadinamos, penkių jaunystės taškų injekcijos, –  pastebi plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja K. Venslauskaitė. – Penkiose vienoje ir penkiose kitoje veido pusėje suleidžiama aukštos koncentracijos hialiurono rūgštis. Oda ne tik sudrėkinama nuo giliausių sluoksnių, bet išgaunamas ir odos pakėlimo, stangrumo ir skaistumo efektas.“

Jeigu pirmą kartą lankotės grožio klinikoje – giliųjų veido odos audinių drėkinimo procedūrą reiktų atlikti du kartus, su mėnesio pertrauka. Ir vėl pakartoti po pusmečio.

Nuolat savo odą prižiūrintiems, tokios procedūros tikslingos po žiemos ir vasaros sezonų. Kai pirmuoju atveju odą išsausina patalpų šildymas, o antruoju – saulės vonios.

„Aišku, jeigu jūsų oda probleminė – išsiplėtusios poros, atsiradusi pigmentacija, o gal riebaluojasi ties centru – svarbu parinkti papildomas, individualias priemones. Dažnai šias problemas padeda spręsti  procedūros su gintaro rūgštimi“, – pastebi K. Venslauskaitė.

Ryškėjančios mimikos raukšlės

Antra dažniausiai pasitaikanti brandžios odos problema – mimikos raukšlės. Jos dažniausiai susidaro kaktoje (horizontalios ar vertikalios „pykčio“ raukšlės) ir aplinks akis (taip vadinamos, žąsies kojelės).

„Šiai problemai spręsti nieko geriau nei botulino injekcijos, kol kas neatrasta. Ir jeigu procedūrą atlieką specialistas, turintis medicininį išsilavinimą bei išmanantis veido anatomiją, audinių struktūras, ši procedūra yra visiškai saugi ir duoda labai gerus rezultatus“, – tvirtina SV Plastinės chirurgijos centro specialistė.

Procedūros metu, nedidelės botulino toksino dozės mažomis adatėlėmis yra suleidžiamos į skirtingas veido vietas. Preparate esantis baltymas patekęs po oda užblokuoja acetilcholino, atsakingo už žmogaus nervus, aktyvuojamus mimikų metu, išsiskyrimą.

Po suleistos botulino injekcijos raumenys atsipalaiduoja ir taip panaikina raukšlę. Šią procedūrą galima atlikti kas šešis mėnesius.

Užpildai veido formai atstatyti

Trečioji dažniausiai pasitaikanti brandžios odos problema – sumažėjęs poodinis riebalų kiekis ir dėl to pakitęs veido kontūras, suglebusi oda, atsiradęs pagurklis ar gilėjančios raukšlės.

„Ir šias problemas gan lengvai galima išspręsti be chirurginio įsikišimo, – tikina gydytoja Karolina Venslauskaitė. – Viena populiariausių alternatyvų, naudojamų prarasto audinio tūrio užpildymui yra injekciniai hialiurono rūgšties užpildai.“

Beje, hialiurono rūgštis yra natūrali, žmogaus organizme gaminama, medžiaga. Bėgant metams, jos organizmas ima gaminti vis mažiau, o tai sukelia veido zonų pakitimus, odos sausėjimą, raukšlių atsiradimą ir jų gilėjimą.

„Daromos injekcijos į problemines vienas ir taip užpildomi tarpai tarp kolageno skaidulų, esančių tarpląsteliniame lygmenyje, skatinama kolageno sintezė ir spartinama natūrali hialurono gamyba organizme“, – pasakoja plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Mažesnės koncentracijos produktai suleidžiami į smulkias raukšleles aplink akis ar lūpas, o didesnės skirti nosies-lūpų raukšlei mažinti ar lūpoms putlinti. Didžiausias hialiurono rūgšties koncentratas naudojamas veido kontūro ir taisyklingo ovalo atstatymui.

Be injekcijų, galima rinktis ir aparatinį gydymą. Pavyzdžiui veido odos stangrumui atstatyti labai sėkmingai naudojamas radijo bangų dažnis. O  pagurklį, kuris atsiranda dėl riebalų pertekliaus, galima panaikinti ultragarso procedūromis.

„Noriu pabrėžti, kad išvardintos procedūros, skirtos odos priežiūrai ir jos geros būklės palaikymui. Siekiant didesnių pokyčių, reiktų galvoti apie chirurginį įsikišimą“, – sako K. Venslauskaitė.

Senstami visi, bet galime pasirinkti kaip

Paklausta, kokios neigiamos šių procedūrų pusės, gydytoja susimąsto ir patikina, kad beveik nėra pacientų, kurie nesidžiaugtų pasiektų rezultatu ir negrįžtu jų kartoti kas pusmetį.

Svarbiausia, kad paslauga būtų atlikta kokybiškai.

„Tikrai dažnai tenka taisyti klaidas tų, kurie invazines procedūras atlieka nemokėdami ar net neturėdami tam teisės. Todėl labai prašau visų – rinkitės specialistą tik su medicininiu išsilavinimu, išmanantį veido raumenų anatomiją. Kitu atveju gali būti ne tik pažeista veido oda, bet ir ištikti veido ar dalies paralyžius.“

Galbūt procedūrų kaina įkandama ne kiekvienam? Specialistė pripažįsta, jog paslaugos nėra pigios. Tačiau kiekvienu atveju sudaromas individualus planas. Vienam pacientui gali reikėtų viso spektro procedūrų, o tam, kuris nuolat prižiūrimi savo odą, tik nedidelio pakartotino procedūrų ir produktų kiekio.

Be to, procedūras galima skaidyti: atlikti ne iškart, o palaipsniui.

„Senėjimo procesų mes nesustabdysime. Ateina laikas, kai rezultatas įmanomas tik su chirurgo įsikišimu. Tačiau kiekvienas renkamės, kaip norime senti. Vieni natūraliai, kiti ir gražiai“, – atsisveikindama savo pamėgtu posakiu pasidalina plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Karolina Venslauskaite.

 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up