Kaip palengvinti atsistatymą po krūtų pakėlimo operacijos?

Natūralu, kad gijimas po plastinės operacijos užima laiko, reikalauja tinkamos priežiūros ir kantrybės. Ne išimtis ir krūtų operacija. Ruošiantis šiai operacijai svarbu nusistatyti realius lūkesčius – ko tikėtis iš karto po procedūros, pirmąją savaitę po jos ir netgi pirmąjį mėnesį. Tai žinant galima pasiruošti lengvesniam ir greitesniam atsistatymui.

Ko tikėtis pirmąsias savaites

Šiuo laikotarpiu dažniausiai pasireiškia patinimas, matomos kraujosruvos aplink krūtis, todėl jaučiamas diskomfortas. Tokie požymiai gali išlikti iki trijų savaičių po procedūros. Daugeliu atvejų chirurgai paskiria vaistų skausmo numalšinimui.

Kurį laiką (apie keletą savaičių) po operacijos svarbu nešioti specialią tvirtą liemenėlę – trukmė priklauso individualiai. Siūlai išimami praėjus savaitei arba dviem. Per šį laiką pravartu kuo labiau atsipalaiduoti, leisti sau pailsėti. Po to jau galima grįžti į darbą, užsiimti lengva fizine veikla.

Kaip jaustis geriau?

Nors krūtų pakėlimo operacija (mastopeksija) ir nėra sudėtinga, po jos vis tiek jaučiamas skausmas. Jei jis nėra didelis, galima naudoti šaltus kompresus. Svarbu jų nelaikyti per ilgai – nuo to nepasiekiamas geresnis efektas. Patinimo mažinimui kompresą tikslinga laikyti maždaug 20 min. Prieš tai reikėtų nepamiršti uždengti krūtis rankšluosčiu arba kitokiu audiniu.

Pirmąsias savaites svarbu vengti miegojimo ant pilvo. Tuomet geriausia naudoti šiek tiek aukštesnes pagalves, kurios leistų gulėti maždaug 25–45 laipsnių kampu. Tam, kad naktį nepasiverstumėte ant krūtinės, šonuose galite pasidėti keletą papildomų pagalvių.

Žaizdų negalima šlapinti bent jau pirmąsias tris dienas. Po to – švelniai praustis kempine. Atsargumo svarbu laikytis iki kol bus išimti siūlai. Šiuo laikotarpiu negalima aukštai kelti rankų, todėl plaunantis galvą dažniausiai prireikia aplinkinių pagalbos. Jei ir jums aktuali mastopeksijos procedūra, svarbu žinoti, kad iš karto po jo vertėtų vengti sunkios fizinės veiklos. Tai gali lemti didesnį patinimą, kraujavimą ir sulėtinti gijimą.

Ko tikėtis pirmaisiais mėnesiais

Tam, kad patinimas ir kraujosruvos visiškai išnyktų, daugeliu atvejų prireikia daugiau nei mėnesio. Iki tol dar nematomas galutinis operacijos rezultatas. Jei jaučiamas operuotos vietos aptirpimas, toks simptomas išnyksta maždaug per šešias savaites. Kartais pacientės jaučia nestiprų dilgčiojimą – tai nereiškia nieko blogo, o parodo, kad audiniai atsigauna.

Savijautai pagerinti

Šiuo laikotarpiu tikslinga vengti nešioti įprastas liemenėles. Vietoje jų geriau rinktis lengvesnius prilaikančius tvarsčius arba besiūles liemenėles. Taip pat svarbu nieko nekelti aukščiau galvos, nekilnoti itin sunkių daiktų. Tam, kad mastopeksija atneštų norimus rezultatus, vertėtų pasirūpinti ir subalansuota mityba. Itin svarbu gerti pakankamai daug vandens, kuris yra svarbus norint paspartinti atsistatymą ir užkirti kelią infekcijoms.

Svarstote galimybę atlikti tokią plastinę operaciją? SV plastinės chirurgijos centro specialistus  išklausys jūsų norus, įvertins individualią situaciją ir padės apsispręsti.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up