Ką verta žinoti apie ginekomastijos korekciją?

Ginekomastija, arba vyrų pieno liaukų padidėjimas, pasireiškia beveik kas trečiam stipriosios lyties atstovui. Su šia problema gali susidurti įvairaus amžiaus vyrai. Viena iš dažniausių to priežasčių – per didelis estrogeno, kitaip dar vadinamo moteriškuoju lytiniu hormonu, kiekis organizme.

Pagrindinės ginekomastijos priežastys

Vyrų pienų liaukų padidėjimą gali lemti tokios priežastys, kaip:

  • hormonų disbalansas (estrogenų perteklius),
  • patologiniai organizmo sutrikimai (sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai),
  • nutukimas,
  • navikai,
  • anabolinių steroidų ar tam tikrų medikamentų vartojimas,
  • kitos priežastys.

Dėl didelio antsvorio atsirandanti ginekomastija vadinama pseudoginekomastija. Padėti išspręsti tokią problemą gali mitybos sureguliavimas ir sportas. Tačiau, jei šis sutrikimas buvo nulemtas kitų priežasčių, efektyviausias sprendimo būdas yra ginekomastijos operacija.

Kaip atpažinti ginekomastiją?

Dažniausiai šis vyrų pienų liaukų sutrikimas pasireiškia abiejose krūtyse, o kartais – tik vienoje iš jų. Ginekomastiją galima atpažinti čiuopimo būdu: krūties centre, po speneliu, jaučiamas tvirtas, mobilus ir į diską panašus audinių kauburėlis. Priešingai nei auglio atveju, išvešėjus liaukiniam audiniui, nebūna odos pakitimų, limfmazgių padidėjimo, išskyrų iš spenelių ar kietų tvirtų darinių.

Atpažinti, jog pasireiškė ginekomastija simptomai leidžia pakankamai nesudėtingai. Visgi nesant tikriems, tikslinga kreiptis į specialistus. Jie gali įvertinti liaukinio audinio pakitimus ir pasiūlyti veiksmingą problemos sprendimo būdą.

Ginekomastijos operacija

Vis daugiau vyrų, susiduriančių su tokiu sutrikimu, pasiryžta plastinei operacijai. Ji leidžia atsikratyti diskomforto, susijusio su nepatrauklia estetine išvaizda ir galimomis sveikatos problemomis. Operacijos metu, taikant bendrinę nejautrą, pašalinamas išvešėjęs liaukinis audinys. Procedūra, priklausomai nuo individualios būklės, trunka nuo 1 iki 3 valandų. Pjūviai daromi areolės srityje. Jei krūtinė padidėjusi dėl riebalinio audinio, kartu atliekama ir riebalų nusiurbimo operacija.

Gijimas ir rezultatai

Pirmieji rezultatai pastebimi iš karto po operacijos, o galutiniai – po 2–3 mėnesių. Parą po procedūros pacientui pravartu praleisti klinikoje. Po savaitės skiriamas papildomas vizitas plastikos chirurgo apžiūrai. Reabilitacija yra neilga ir neskausminga, o komplikacijų tikimybė nedidelė. Sugrįžti į darbą įprastai galima jau po savaitės, tačiau sunkaus fizinio krūvio reikėtų vengti bent mėnesį. Siūlai ištraukiami po 10–14 dienų. 4–6 savaites po ginekomastijos operacijos svarbu nešioti specialų korsetą.

Ginekomastija gali būti efektyviai pašalinama operacijos metu. Profesionalūs SV plastinės chirurgijos centro specialistai pasiruošę Jums padėti. 

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up