Hialurono rūgštis ar botulino toksinas? Ką pasirinkti?

Hialurono rūgštis ir botulino toksinas dažnai naudojami kosmetinėje ir plastinėje chirurgijoje, siekiant išspręsti įvairias estetines problemas. Dažnai pacientai klausia, kokia procedūra jims yra tinkamiausia. SV plastinės chirurgijos centro gydytoja Karolina Venslauskaitė pasakoja apie pagrindinius jų skirtumus ir privalumus.

Sudėtis ir paskirtis

Hialurono rūgštis yra natūraliai žmogaus organizme, ypač odoje ir sąnariuose, randama medžiaga. Tai tam tikros rūšies cukraus molekulė, gebanti išlaikyti didelį kiekį vandens, todėl ji yra puiki drėkinamoji medžiaga ir pagrindinis komponentas, palaikantis odos drėkinimą ir elastingumą. „Kosmetinėse procedūrose hialurono rūgštis dažniausiai naudojama kaip dermos užpildas, siekiant suteikti apimties tokioms sritims kaip skruostai, lūpos ir nosies raukšlės arba išlyginti raukšles ir smulkias linijas“ – teigia gyd. Karolina Venslauskaitė

Botulino toksinas yra neurotoksiškas baltymas, kurį gamina bakterija Clostridium botulinum. „Kosmetinėse procedūrose jis naudojamas laikinai paralyžiuoti arba susilpninti tam tikrus veido raumenis, sukeliančius dinamines raukšles, t. y. raukšles, kurios susidaro veido išraiškos metu, pavyzdžiui, šypsantis ar raukiant. Atpalaiduodamas šiuos raumenis, botulino toksinas gali sumažinti raukšlių išvaizdą ir užkirsti kelią naujų raukšlių susidarymui“ – teigia gyd. Karolina Venslauskaitė

Veikimo mechanizmas

Hialurono rūgštis, sušvirkšta į odą, užpildo tarpus tarp kolageno ir elastino skaidulų, suteikdama odai apimties ir išpuoselėdama ją. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Karolina Venslauskaitė pažymi, kad teisingai naudojami hialurono rūgšties preparatai padeda išlyginti mažas raukšles ir gilias raukšles, paputlinti audinius (pavyzdžiui lūpas), paryškinti veido kontūrus ir suteikti jaunatviškesnę išvaizdą.

Kitaip nei hialurono rūgštis – botulino toksinas veikia blokuodamas acetilcholino – neurotransmiterio, atsakingo už raumenų susitraukimus, išsiskyrimą. Šis laikinas raumenų blokavimas neleidžia tam tikriems veido raumenims stipriai susitraukti, todėl sumažėja raukšlių, atsiradusių dėl pasikartojančių judesių, išvaizda.

Taikymo sritys

Ilgametę patirtį turinti gyd. Karolina Venslauskaitė teigia, kad dermos užpildai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, dažniausiai naudojami tokioms sritims kaip skruostai, lūpos, įdubos po akimis ir raukšlės aplink burną ir nosį (nosies ir nosies raukšlės). O botulino toksinas paprastai naudojamas dinaminėms raukšlėms, pavyzdžiui, kaktos linijoms, raukšlėms tarp antakių ar „žasų kojelėms“ (aplink akis), gydyti. Jis taip pat gali būti naudojamas ne kosmetiniais tikslais, pavyzdžiui, raumenų spazmams ar tam tikroms medicininėms būklėms gydyti.

Rezultatų trukmė

Gydytoja atkreipia dėmesį į tai, kad rezultatai visada priklauso nuo individualios organzmo reakcijos į naudotą produktą. Hialurono rūgšties užpildų poveikis yra laikinas ir paprastai trunka nuo 6 mėnesių iki 1 metų. Botulino toksino injekcijų poveikis taip pat trunka ribotą laiką, paprastai apie 3-6 mėnesius, kol palaipsniui atsistato raumenų veikla.

Svarbu pažymėti, kad tiek hialurono rūgštis, tiek botulino toksinas yra medicininės procedūros, kurias turėtų atlikti tik kvalifikuoti ir patyrę sveikatos priežiūros specialistai, kad būtų užtikrintas saugus ir tinkamas rezultatas. Pasirinkimas tarp hialurono rūgšties užpildų ir botulino toksino injekcijų priklauso nuo individualių poreikių ir sričių, kurias norima koreguoti. Siekiant nustatyti kiekvienam asmeniui tinkamiausią gydymą, būtina pasikonsultuoti (Plastinės ir rekonstrukcinės operacijos Kaune | SVPlastic)  su sertifikuotu plastikos chirurgu arba dermatologu.

Jei turite klausimų dėl procedūrų –  susisiekite su mūsų klinikos specialistais ir užsiregistruokite konsultacijai jau dabar:
Telefonu:  +37065560629
El. Paštu: info@svplastic.com
www.svplastic.com

Susisiekite

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up