E.Zacharevskij: „Yra būdų, kaip palengvinti gijimą po plastinių pilvo operacijų“
Artėjant šiltajam sezonui moterys svarsto, jog norėtųsi plokštesnio pilvuko, dailesnio liemens, o kai kas mielai kilstelėtų ir krūtinę aukštėliau.
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Ernest Zacharevskij pastebi, kad per dešimtmetį pilvo plastikos operacijos lietuviams tapo kur kas prieinamesnės ir labiau įperkamos.
Tačiau dažnas, prieš praverdamas plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo duris, pasvarsto, kaip gi bus su tuo skausmo slenksčiu grožio chirurgijoje? Apie gražėti norinčių pacientų nuogąstavimus ir lūkesčius, taip pat norą išvengti komplikacijų pooperaciniu laikotarpiu kalbamės su „SV plastinės chirurgijos centro“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju dr. E. Zacharevskij.
– Vertinant pasaulinę statistiką, pilvo plastinės operacijos patenka į penketuką populiariausių pasaulio operacijų. Panaši statistika yra ir Lietuvoje. Šios operacijos labai populiarios, mūsų klinikoje jos atliekamos beveik kiekvieną dieną.
Taip pat rekomenduojame limfodrenažą, kuris išjudina limfą ir sumažina odos patinimus. Na, o apie randų priežiūrą kalbėti galima, kai užgyja pjūvis ir susiformuoja randas. Pooperaciniu laikotarpiu dažniausiai rekomenduojame silikoninius pleistrus (tam, kad būtų nuolatinis spaudimas į pjūvio vietą), kad randas būtų minkštesnis, greičiau išsilygintų, na, o jei buvo formuojama bamba, labai tinka silikoniniai geliai.
– Rekomendacija būtent tokia. Kita vertus, visi suprantame, kad gyvename skubančiame pasaulyje. Žmonėms, taupantiems savo laiką, dažnai atliekame tuo pat metu pilvo ir krūtinės operacijas. Kaskart pacientės (-o) galimybes apsvarstome individualiai, darome viską, kad pooperacinis gydymas būtų sklandus ir afektyvus.
Pilvo plastinės operacijos galimos ir vyresniame amžiuje (esu turėjęs ir 68 m. pacientę), kad žmogus jaustųsi komfortiškai, nebebijotų nusirengti dėl nukarusių odos, nepatirtų diskomforto dėl jos iššutimo, sudirgimų, perteklinių audinių ir pan. Kaskart įvertiname gretutines ligas ir galimą riziką.
Bet yra veiksnių, galinčių sumažinti šią riziką. Kaip vienus esminių, priklausančius nuo paciento, išskirčiau intensyvų rūkymą ir nutukimą.
– Plastinės operacijos kur kas efektyvesnės, kai paciento kūno masės indeksas yra normalus arba yra tik nedidelis antsvoris.
Jei kūno masės indeksas virš 30, vertėtų pirmiau pagalvoti apie kūno svorio mažinimą, kad KMI būtų 26 ar 28, o tuomet jau planuoti pilvo plastinę operaciją. Jei pacientas nutukęs, riebalinio audinio daug, jį informuojame, kad yra tam tikros zonos, nuo kurių nusiurbti riebalų negalėsime, nes tai sutrikdytų pilvo odos kraujotaką.
– Ankstesni randai, anksčiau atliktos pilvo operacijos (ne tik plastinės) ir liposakcijos (riebalų nusiurbimų) taip pat prisideda prie komplikacijų rizikos. Jau esantys vidiniai randai sumažina audinių tempimą, blogina kraujotaką, taigi gali atsirasti tokios komplikacijos, kaip negyjančios pooperacinės žaizdos.
– Kartais užtenka ir vienos konsultacijos, kurios metu apsvarstome visas aplinkybes.
Su pacientais iš užsienio įprastai susirašome keliais laiškais iki gyvo vizito. Nors kai kada tenka parašyti ir dvidešimt laiškų, kol žmogus apsisprendžia. Būna ir taip, kad ta diskusija pakely nutrūksta, o po ilgesnio laiko vėl atsinaujina, kol žmogus ryžtasi operuotis.
Žinoma, ne visoms moterims to prireikia, tai nėra privalomas dalykas. Šiuo atveju kalbame apie situacijas, kai norisi atgauti prarastą pasitikėjimą savimi, savo išvaizda, dėl to juntamu diskomfortu dėl savo kūno, taip pat dėl patirtų išvaržų, diastazių ir pan.
– Jaučiamas skausmo lygis vėlgi labai individualus. Moterų skausmo slenkstis, ypač gimdžiusių natūraliai, gerokai aukštesnis nei negimdžiusių. Vyrų dažniausiai – mažesnis. Pooperacinio laikotarpio pirmosios dienos sklandesnės ir mažiau skausmingos, kai operacijos metu į tam tikras zonas suleidžiami ilgo veikimo nuskausminamieji vaistai.
Po operacijos skausmą galima efektyviai valdyti vaistais. Mūsų komandoje už tai atsako anesteziologai, jie visuomet gali pakonsultuoti dėl papildomo skausmo mažinimo.
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/sveikata/e-zacharevskij-yra-budu-kaip-palengvinti-gijima-po-plastiniu-pilvo-operaciju-1028-1676884?copied