Dr. Saulius Vikšraitis praveria operacinės duris : krūtų implantų dėjimo technikos – kurią rinktis?

„Chirurgas visų pirma turi pasirūpinti, kad implantas būtų įdėtas saugiai. Antra, kad neperžengtų krūtinės ribos – implantą iš visų pusių turi gaubti krūtinė. Galiausiai, sukurti tą vaizdą, kurio norėjo pacientė. O kaip pasiekti maksimalų rezultatą, priklauso nuo daugelio faktorių“, – sako SV Plastinės chirurgijos centro gydytojas ekspertas dr. Saulius Vikšraitis.

4 PAGRINDINIAI BŪDAI

Pasak eksperto, prieš krūtų didinimo operaciją įvertinamas pacientės krūtų išsivystymo lygis, jos storis, aukštis. Tada parenkamas tinkamas implanto dydis ir forma, sprendžiama dėl pjūvio, per kurį bus atliekama operacija, ir ertmės – ložės sluoksnio, kuriame bus įdėtas implantas, vietos.

„Yra keturios pagrindinės krūtinės implantų dėjimo technikos, kurias taikome atsižvelgdami į individualius kiekvienos moters parametrus“, – sako dr. S. Vikšraitis.

Rečiausiai, pasak eksperto, naudojamas būdas, kai implantas dedamas tik po krūtimi. Jis naudojamas tuo atveju, kai moters krūtys didelės, storesnės nei 3 cm. Taip pat nedažnas atvejis, kai implantas dedamas po tik po krūtinės raumeniu. Šis būdas taikomas, kai pacientė itin smulkaus sudėjimo, jos krūtinės ląsta siaura.

„Dažniausiai taikoma technika, kai implantas iš dalies dedamas po krūtinės raumeniu, o iš dalies po krūtimi. Skirtumas tik toks, ar didesnės (60 proc.) implanto dalis slėpsis po raumeniu, ar mažesnė (40 proc.) “, – pasakoja dr. S. Vikšraitis.

TIKSLAS – KUO NATŪRALESNIS REZULTATAS

Daugeliu atveju, taikoma technika, kai apie 40 proc. apatinės implanto dalies yra išlindę iš po krūtinės raumens, žemiau spenelio. Vienas implanto kraštas yra spaudžiamas raumens, o kitas kelia krūtį. Taikant šią techniką, net apvalus implantas sukuria natūralią anatominė krūties visumą.

Jeigu naudojamas anatominis implantas, pasak dr. Sauliaus Vikšraičio, spaudžiamas raumens jis itin gražiai ir natūraliai iškelia krūtį į viršų. Beje, šis metodas idealiai tinka moterims, kurių krūtys šiek tiek paslinkusios žemyn.

„Chirurgas, kai renka implanto dydį, turi įvertinti implanto krašto ribas ir niekad neperžengti krūtinės ribos. Kitu atveju moteriai pasilenkus bus matomos implanto raukšlės. Jeigu per daug pakiši po raumeniu, gali susidaryti, taip vadinama, dviguba krūtis – jeigu per mažai, implantas gali nuslysti žemyn ir krūtys atrodys nusvirusios“, – rekonstrukcinės ir plastinės chirurgijos amato subtilybes atskleidžia ekspertas.

IR GIMDŽIUSIOMS, IR VYRIŠKĄ KRŪTINĘ TURINČIOMS

Paklaustas, ar šie krūtinės didinimo metodai taikomi tik jaunoms, dar negimdžiusioms merginoms, dr. S. Vikšraitis tai paneigia. Gimdžiusioms moterims ne visada reikia ir krūtinės pakėlimo, ir didinimo operacijos.

„Jeigu parenkama tinkama taktika ir implanto modelis – galima labai natūraliai pakoreguoti bei atstatyti gimdžiusios moters krūtų formą, – pastebi plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos ekspertas dr. S. Vikšraitis. – Tam naudojami anatominiai implantai ir, taip vadinamas, dvigubas planas, kai implantas iš dalies dedamas po raumeniu, iš dalies po krūtimi.“

Jeigu moteris negimdžiusi, liekna ir turi plokščią krūtinę, implantas dedamas tik po krūtinės raumeniu. Beje, pasak eksperto, nesusiformavusi krūtinė – viena dažniausių priežasčių, dėl kurios į jį kreipiasi jaunos moterys.

„Dažnai kreipiasi merginos, turinčios plokščias, vyriško tipo krūtines su menkai išsivysčiusiomis krūtimis. Būna, kad ultragarso tyrimo metu aptinkame vos 30-40 g krūties audinio. Kad geriau įsivaizduotumėte, mažiausio implanto dydis yra 130 ml“, – pasakoja dr. S. Vikšraitis.

Antra dažniausiai problema, pasak plastikos chirurgo, kai krūtys yra pilnos, krūtinė yra pakankamai atsikišusi, tačiau nepakankamai aukšta. Trečioji – formą bei apimtis po nėštumo, gimdymo ir žindymo praradusios bei nusvirusios krūtys.

GALUTINIS REZULTATAS SPECIALISTO RANKOSE

Baigdamas pokalbį plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos ekspertas daktaras S. Vikšraitis pabrėžia, kad už galutinį rezultatą visada atsako tik chirurgas. Be abejo, pacientėms svarbu būti kuo daugiau informuotoms, tačiau metodika ir technika – chirurgo rankose.

„Didžioji dauguma pacienčių gerai žino, ko norėtų. Ar tai kuo natūralesnės, ar kuo gražiau iškirptėje atrodančios krūtinės. Pagrindinis klausimas, kurio sulaukiu, tai kuriuos implantus geriau rinktis“ – sako dr. S. Vikšraitis.

Pasak eksperto, dauguma implantų mažai kuo vienas nuo kito skiriasi. Išskyrus naujos kartos itin lengvus B-Lite implantus, visų užpildas yra JAV įsikūrusios įmonės gaminamas silikonas. Skiriasi implantų paviršiai (silikoninis arba poliuretaninis) ir forma (apvalus arba anatominis).

„Su chirurgu pacientei tikslinga aptarti kelis pagrindinius dalykus: implanto modelį, formą, jo dydį ir aukštį, atsikišimą. O pageidaujamas rezultatas jau priklausys nuo jus gydančio specialisto meistriškumo ir patirties“ – pastebi dr. Saulius Vikšraitis.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up