Atsigriebti už pertrauką: kokias grožio procedūras paskatino išpopuliarėjusios vaizdo konferencijos?

Kilus pasaulinei pandemijai ir darbą iš biurų persikėlus į namų erdves, bendravimas bei verslo reikalai taip pat persikėlė į virtualią erdvę. Ir jei anksčiau profesionalus įvaizdis buvo svarbus tik už asmeninės namų erdvės ribų, dabar šios ribos išsitrynė: internetu iš namų pasiekiamas visas pasaulis, todėl labai svarbu nepriekaištinga išvaizda.

Deja, įvairios vaizdo programėlės, skirtos verslo prezentacijoms, darbo pokalbiams, deryboms su klientais ar kitiems dalykiniams susitikimams, nėra ir greičiausiai niekada nebus pritaikytos maskuoti vaizdo konferencijos dalyvių išvaizdos trūkumus – atvirkščiai, jos juos tik dar labiau išryškina. Todėl nenuostabu, kad sušvelnėjus karantinui vis daugiau žmonių rūpinasi, kaip koreguoti labiausiai matomus ir kitų vertinamus veido trūkumus.

Tai rodo ir statistika: štai pavyzdžiui, Vokietijoje pastaruoju metu net 40 proc. išaugo nosies ir apatinio veido plastinių operacijų poreikis. Specialistai tai sieja ir su palankiu pooperaciniu periodu: šias veido dalis paprasta slėpti po veido apsaugos priemonėmis, todėl pacientai jaučiasi saugiau, o aplinkiniai nemato trikdančio gijimo proceso.

Vaizdas ekrane išryškina būsimas problemas

Beje, išvaizdos trūkumai tikrai neatsiranda dėl pandemijos ar iškreipto virtualių konferencijų vaizdo. Bet ne paslaptis, kad bet koks filmuotas vaizdo įrašas ar vaizdo transliacija internetu, taip pat per televiziją išryškina ir parodo, kokie natūralaus senėjimo proceso nulemti išvaizdos pokyčiai laukia netrukus.

Todėl nieko nuostabaus, jei bendraujant gyvai vienas ar kitas žinomas žmogus atrodo jaunesnis, o ekrane ir ypač – stambiuose kadruose, matomi visi veido trūkumai: užkritę akių vokai, pasikeitusi veido spalva, gilios raukšlės ir suglebusi oda, o labiausiai – pasikeitęs veido kontūras, kuriame matyti sukritę skruostai bei ties žandikaulio linija nukarę maišeliai.

Dažnu atveju tokius pakitimus mėginama įveikti veido kremais ir serumais, tačiau pamirštama, kad tai – jau pasekmė ir rezultatas. Be to, jis yra dažniausiai susijęs ne su veido oda, o su visa veido konstrukcija, kurią ir jos būvį lemia kaulai ir raumenys. Būtent šios konstrukcijos susidėvėjimas ir atsipalaidavimas, o ne problemos, susijusios su veido oda, lemia senėjimo procesą.

Palankus metas sėkmės siekiantiems žmonėms

Įdomu tai, kad besikeičiančio veido bruožus britų mokslininkai susiejo su sėkme. Pastebima, kad žmonės, atrodantys gražiai, yra laimingesni, patiria mažiau streso, yra patrauklesni bei komunikabilesni ir uždirba daugiau už tuos, kurių išvaizda turi defektų.

Be to, atlikti tyrimai parodė, kad būtent pagal žmogaus išorinį grožį kiti žmonės sprendžia apie jo sveikatą, genus, protą bei sėkmę gyvenime. Ir grožis šiuo atveju suvokiamas kaip veido bruožų simetrija. Būtent ją suardo natūralus arba priešlaikinis senėjimo procesas, nulemtas dar ir genų, gyvenimo būdo, įsisenėjusių ligų ir kitų veiksnių.

„Tad tikrai nestebina, kad sušvelnėjus karantinui, sulaukėme apie 20 proc. daugiau pacientų, siekiančių pašalinti dėl senėjimo atsiradusius veido trūkumus“, – sako SV Plastinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas ekspertas dr. Saulius Vikšraitis.

Paklaustas, ar susirūpinti savo išvaizda žmones galėjo paskatinti vaizdo konferencijos, specialistas teigė neatmetantis tokios priežasties kaip ir palankaus meto pooperaciniam laikotarpiui: juk kol veidas įgauna norimą efektą, galima nešioti akinius nuo saulės ir kvėpavimo organus dengiančią kaukę, kuri šiuo metu vertinama kaip apsauga nuo viruso ir tikrai nepritrauks papildomo dėmesio.

Pirmas signalas: pavargęs ir piktas veidas

Didelę patirtį profesinėje srityje sukaupęs gydytojas ekspertas pastebi, kad kiekvienas žmogus sensta individualiai, o senėjimo požymiai vystosi trijose veido dalyse – viršutinėje, vidurinėje ir apatinėje.

Apie trisdešimtuosius gyvenimo metus atsiranda raukšlių aplink akis, žemyn ima svirti išoriniai antakių kampai, atsiranda odos perteklius viršutiniuose vokuose. „O žmonės, kurie dažnai susiraukia, kenčia ir nuo gilių vertikalių raukšlių tarp akių, nusvyra antakių kraštai ir taip susiformuoja pavargusio ir pikto veido išraiška“, – sako gydytojas.

Apie keturiasdešimtuosius metus keičiasi vidurinė veido dalis: suplokštėja skruostai, įdumba nosies ir lūpų raukšlės, o apie penkiasdešimtuosius metus sudrimba ir kaklo raumenys, veidą „papuošia“ pagurklis.

Pastebėjus pradinius veido senėjimo požymius, itin efektyvios yra maskuojančiosios kieto hialurono injekcijos ties žandikaulio linija. „Tai nesudėtinga ir pakankamai konservatyvi procedūra, kurios metu žandikaulis sutvirtinamas kalcio turinčiais užpildais, tačiau dažniau žmonės kreipiasi ne dėl pirminių senatvės požymių – dažniau sulaukiame prašymų padėti, kai žmogus pats savęs nebenori matyti veidrodyje ar per tą pačią vaizdo konferenciją“, – pasakoja dr. S. Vikšraitis. Tuomet išeitis – veido pakėlimo operacija.

Svarbiausia – grąžinti pasitikėjimą ir norą matyti save veidrodyje

Paprastai veido pakėlimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje, darant nežymius pjūvius plaukuose ir natūraliose odos raukšlėse. Operacija visuomet derinama prie paciento poreikių: juk vienam žmogui svarbu pakelti sukritusius skruostus ir koreguoti apatinę veido dalį, kitam – apatinės veido dalies ir kaklo „pasmukimą“.

Operacijos metu patempiama ne tik veido oda, tačiau ir sutvirtinami gilesni sluoksniai: paodė, raiščiai ir raumenys. Priklausomai nuo esamos poakinės linijos deformacijos, skruostų sukritimo bei lūpų kampų nusileidimo papildomai dažnai naudojama pažangi endoskopinė technika. Pooperacinis laikotarpis užtrunka apie 3–4 savaites ir nors kosmetiniai rezultatai paprastai matomi gana greitai, veidas galutinai įgauna norimą formą maždaug per pusę metų.

Pasak dr. S. Vikšraičio, didžiausia tokių procedūrų siekiamybė – natūralumas, t. y. viską padaryti, kad būtų kuo mažiau intervencijų, o aplinkiniai nė nepastebėtų, kad buvo atliktos procedūros.

„Ir žinoma, labai svarbu pacientui grąžinti pasitikėjimą, šiek tiek atsukti laiką atgal ir pagerinti gyvenimo kokybę taip, kad žmogus norėtų matyti save veidrodyje, o ir žiūrėdamas, jaustųsi gražus, sveikas, laimingas ir sėkmingas“, – teigia jis.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up