Pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo operacijos – ką verta žinoti?

Krūtų didinimas implantais – viena populiariausių plastinių korekcijų pasaulyje. Krūtų plastika leidžia koreguoti krūtinės dydį, formą, spręsti krūtų asimetrijos estetines problemas. Moderniais įvairių užpildų, paviršių ir dydžių implantais galima pasiekti tiek išraiškingą, tiek labai subtilų ir natūralų rezultatą. Vis dėlto, nepriklausomai nuo galutinio vaizdo, tai intervencinė chirurginė procedūra, po kurios reikia skirti pakankamai laiko atsistatymui ir laikytis individualiai parengto pooperacinio plano. Kaip atrodo pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo operacijos: kokie yra gijimo etapai, ko po krūtų didinimo operacijos negalima daryti ir, priešingai, kas padeda atsistatyti greičiau?

Kiek laiko trunka atsistatymas?

Kiekvienos moters organizmas labai individualus, todėl sunku apibrėžti tikslų pooperacinio atsigavimo laiką. Dauguma plastinės chirurgijos gydytojų sutinka, kad visiškas atsistatymas užtrunka maždaug 6–8 sav. (apie 2 mėn.). Konsultuojantis specialistas atidžiai įvertina konkrečią situaciją ir pateikia tikslesnes prognozes kiekvienu individualiu atveju.

„SV plastinės chirurgijos centro“ gydytojai primena, kad po bet kokios chirurginės intervencijos kiekvieno žmogaus organizmas gyja skirtingu greičiu. Tokie veiksniai kaip amžius, bendra sveikatos būklė ir natūralūs organizmo gijimo procesai gali turėti didelės įtakos sveikimo laikui.

Apskritai, be to, kad kiekvienos kūnas į implantus reaguoja individualiai ir atsistato skirtingai, atsistatymo laikotarpį dar lemia tokie aspektai kaip:

  • krūtinės korekcijos sudėtingumas ir atliktos papildomos procedūros;
  • implanto tipas, dydis ir įdėjimo vieta;
  • operacijos atlikimo technika;
  • atsakingas pooperacinio plano laikymasis;
  • galimos komplikacijos.

Mūsų interneto svetainėje, procedūrų aprašymuose galima rasti daugiau informacijos, tiek apie pačią operaciją, tiek apie pasiruošimo bei pooperacinius etapus – taip pat ir apie krūtų didinimą implantais.

Pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo operacijos

Dėl minėtųjų faktorių, natūralu, pooperacinis laikotarpis kiekvienos moters atžvilgiu gali skirtis. Vis dėlto, yra tam tikros bendros gairės, ko tikėtis, – kokia dažna pooperacinė savijauta, kaip daugmaž atrodo gijimo etapai, ko tam tikrą laiką daryti negalima ir kas padeda atsistatyti. Kiekvienu atveju bendri pooperacinio plano žingsniai gali būti papildomi individualiais punktais, kurių svarbu laikytis.

Savijauta po krūtų didinimo operacijos pirmosiomis dienomis

Pabudus po anestezijos dažniausiai jaučiamas silpnumas ir skausmas krūtinės srityje. Lengvas apsvaigimas turėtų praeiti maždaug per kelias valandas. Pirmąją naktį po procedūros įprastai liekama klinikoje. Čia gydytojai akylai stebi būklę ir rūpinasi, kad pirmasis ir bene sudėtingiausias pooperacinis etapas būtų kuo sklandesnis.

Pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo operacijos

Gijimas po krūtų didinimo operacijos – pooperacinio atsistatymo etapai

Kaip jau minėjome, kiekvienu atveju žemiau pateikti gijimo laikotarpiai gali skirtis, priklausomai nuo kiekvienos moters situacijos (sveikatos būklės, atliktų korekcijų ir kt.). Vis dėlto, sklandaus pooperacinio gijimo atveju įprastai galima išskirti tam tikrus etapus.

Toliau – trumpos „SV plastinės chirurgijos centro“ gydytojų įžvalgos apie kiekvieną jų:

  • Pirmosios 5–7 dienos. Pirmosios 3–5 dienos po plastinės krūtinės korekcijos dažniausiai būna pačios nepatogiausios. Tuomet skiriami vaistai nuo skausmo, padedantys sumažinti diskomfortą pirmąsias 72 val. Praėjus šiam etapui nuskausminamieji daugeliu atvejų nebebūna reikalingi.
  • 2 savaitė. Antrą savaitę skausmo ir diskomforto turėtų būti mažiau. Patinimas pradeda slūgti, tad daugelis jaučiasi pakankamai patogiai, kad galėtų grįžti į darbą (jei jis nėra fiziškai sunkus) ir socialines veiklas. Tačiau šiuo periodu po krūtų didinimo operacijos negalima sunkiai kelti ir intensyviai mankštintis.
  • 3–4 savaitės. Patinimo ir nemalonių pojūčių dar mažiau. Su prižiūrinčio gydytojo leidimu, dažnai galima pradėti lengvas mankštas, skirtas raumenų „sustingimo“ prevencijai ir kraujotakos gerinimui. Apskritai, geresnė savijauta leidžia sugrįžti į daugumą įprastų veiklų, vis dar vengiant sunkaus kėlimo ar aukšto intensyvumo fizinės veiklos.
  • 1–2 mėnesiai. Dauguma patinimų atslūgę, o randai pradeda gyti ir blėsti. Implantai pradeda nusistovėti savo galutinėse pozicijose. Antrąjį mėnesį, su gydytojo patvirtinimu, galima tikėtis visiškai sugrįžti į įprastą gyvenimo būdą ir veiklas, įskaitant intensyvesnes mankštas. Vis dėlto, neįprasti judesiai ir intensyvus sportas po krūtų didinimo operacijos implantais šiuo laikotarpiu dar gali kelti tam tikrą diskomfortą.
  • 3–6 mėnesiai. Nors į įprastą gyvenimo rutiną dažnai sugrįžtama jau pirmaisiais mėnesiais, maždaug nuo trečiojo mėnesio galima džiaugtis ne tik visišku atsistatymu po korekcijos, bet ir rezultatu. Patinimas išnykęs, o randai žymiai pablėsę. Galutiniai rezultatai jau matomi, nors visiškam implantų nusistovėjimui gali prireikti iki metų.

Vis dėlto, kol tęsiasi intensyvus ir vėlesnis pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo operacijos, negalima kliautis tik bendrinėmis gairėmis, svarbu stebėti savo savijautą ir reguliariai konsultuotis su prižiūrinčiu gydytoju.

Kiekvienai tenka riboti fizinį krūvį, sunkių svorių kilnojimą, tad svarbu planuoti ne tik krūtinės tobulinimo dienos laiką, bet ir kokybišką ir ramesnį pooperacinio atsistatymo laikotarpį. Tai svarbu tiek svarstant apie implantus, tiek apie krūtų didinimą riebalais (nors šiuo atveju gijimo etapai įprastai spartesni), tiek apie hibridinę krūtų didinimo implantais ir riebalais operaciją.

Bet kokiu atveju labai svarbu atidžiai sekti gydytojo sudarytus pooperacinio plano žingsnius. Tai leidžia išvengti komplikacijų ir palengvinti gijimo procesus, kurie, žinoma, lemia ir greitesnį džiuginantį rezultatą veidrodyje.

Interneto platybėse galima rasti bent kelis su krūtų didinimu susijusius mitus (tiek apie operaciją, tiek gyvenimo būdą po šios), tačiau čia svarbiausia kliautis ne interneto platybių komentatoriais, o ekspertų nuomone įvertinus individualų atvejį.

Po krūtų didinimo operacijos skausmas ir patinimas tam tikrą laiką – visiškai normalūs reiškiniai

„SV plastinės chirurgijos centro“ specialistai norinčioms išvengti pooperacinio diskomforto primena, kad skausmas ir patinimas po krūtų operacijos yra natūralūs reiškiniai, kaip ir po daugelio kitų chirurginių intervencijų. Tobulinant krūtinę implantais yra atliekami pjūviai ir organizmui reikia laiko prisitaikyti prie „svetimkūnio“.

Kelios įžvalgos apie diskomfortą keliančius pojūčius:

  • Skausmas. Pirmosiomis dienomis skausmas neretai malšinamas gydytojo paskirtais nuskausminamaisiais vaistais. Kiekvieno organizmas operaciją bei po šios juntamą skausmą toleruoja skirtingai, tad vaistų poreikis pirmąją savaitę vertinamas individualiai. Labai svarbu išsakyti savo poreikius ir laikytis chirurgo pooperacinio plano, kad atsigavimas būtų kuo komfortiškesnis. Žinoma, jei skausmas juntamas netipiškai ilgą laiką ar intensyviai, būtina kreiptis į specialistus nelaukiant suplanuotos apžiūros.
  • Patinimas. Patinimas yra normali gijimo proceso dalis. Jis pradeda mažėti apie antrąją savaitę, tačiau visiško atslūgimo ir aiškaus rezultato vaizdo gali tekti palaukti ir iki kelių mėnesių. Čia padeda ir nešiojama kompresinė liemenėlė (kompresinė terapija), kuri švelniai sutvirtina krūtinę ir suteikia atramą gyjantiems audiniams. Vėlgi, audinių patinimui mažinti svarbus ir nuoseklus pooperacinio plano laikymasis.
  • Šiuolaikinės technologijos ir modernūs medicinos sprendimai leidžia operacijas atlikti padarant kuo mažiau žalos audiniams. Taip pat – ženkliai palengvinti pooperaciniu metu juntamą diskomfortą. Yra įvairiausios priemonės, kurios leidžia palengvinti atsigavimo laikotarpį, tačiau reikia susitaikyti, kad krūtinės tobulinimas chirurgine intervencija – krūtinės didinimas, pakėlimas ar implantų keitimas – neįmanomas be pooperacinių nepatogumų.

Speciali kompresinė liemenėlė po krūtų didinimo operacijos – labai svarbi

Kompresinė liemenėlė nešiojama pirmuosius mėnesius po operacijosGijimas po krūtų didinimo operacijos neatsiejamas nuo specialios krūtinę prilaikančios liemenėlės. Ji labai svarbi sklandaus gijimo dalis, mat prilaiko krūtis, riboja krūtų judesius. Ji padeda sumažinti skausmą ir pagreitinti gijimą. Kompresinė liemenėlė nėra įprasta, ji sukurta taip, kad:

  • stabilizuotų krūtų implantus;
  • pagerintų kraujotaką ir netrikdytų limfos tekėjimo;
  • suteiktų lengvą suspaudimą ir stabilumo jausmą.

Speciali liemenėlė po krūtų didinimo operacijos nešiojama maždaug 3 mėnesius. Pirmąsias 4–5 savaites ji nešiojama nuolat, o vėliau, dar apie 2–3 mėnesius, ji turėtų būti dėvima naktį, sportuojant ir bet kokios intensyvesnės fizinės veiklos metu.

Kiekvienas atvejis ir lūkesčiai, o taip pat ir atliekamos kompleksinės korekcijos, skiriasi. Pooperaciniam laikotarpiui įtakos turi tiek atliktos procedūros, tiek daugybė kitų veiksnių – nuo moters organizmo reakcijos bei sveikatos būklės iki amžiaus ir pooperacinio plano laikymosi.

Ko daryto po krutų didinimo operacijos negalima ir kas padeda atsistatyti greičiau?

„SV plastinės chirurgijos centre“ kiekvienu atveju aptariamas konkretus pooperacinis planas – gydytojai, atsižvelgdami į individualią situaciją, papasakoja, kokie veiksmai negalimi ir kas gali padėti sklandžiau atsistatyti bei greičiau pamatyti lūkesčius tenkinančios krūtinės rezultatą.

Vis dėlto, yra tam tikros bendrinės gairės, kurias svarbu turėti omenyje, kol tęsiasi intensyvus ir tolimesnis pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo operacijos.

Kas svarbu, norint greičiau atsistatyti?

  • Sekti pooperacines instrukcijas. Svarbu laikytis chirurgo nurodymų dėl žaizdų priežiūros, kompresinės aprangos dėvėjimo ir palaipsnio grįžimo į įprastas veiklas.
  • Vartoti pakankamai vandens. Būtina suvartoti pakankamą kiekį vandens, kuris leidžia kūnui greičiau gyti ir atsistatyti.
  • Palaikyti subalansuotą mitybą. Visavertė, subalansuota mityba padeda palaikyti geresnę savijautą ir taip greičiau susigrąžinti jėgas bei gyti.
  • Apsvarstyti su gydytoju aptartas papildomas priemones. Su gydytoju neretai aptariamos ir papildomos randų gydymo priemonės, pavyzdžiui, kremai ar geliai, o vėliau ir procedūros, spartinančios randų gijimą.
  • Vilkėti kompresinę liemenėlę. Po krūtų korekcijos kompresinis drabužis suteikia stabilumo krūtinei, tad leidžia užtikrinti sklandesnį gijimą ir apsaugo nuo staigių judesių.
  • Atlikti gydytojo patvirtintus pratimus. Iki kol galima aktyviau mankštintis, gydytojas gali nurodyti atlikti lengvus rankų judesius ar pratimus, siekiant išvengti „sustingimo“ ir pagerinti kraujotaką (neapkraunant krūtinės srities).
  • Pakankamai ir kokybiškai ilsėtis. Kokybiškas poilsis ir miegas ir būtini, norint atsistatyti greičiau. Siekiant sumažinti patinimą neretai pirmosiomis savaitėmis miegama aukštesnėje padėtyje, pasidėjus papildomą pagalvę ar kelias.

Kokių veiksmų svarbu vengti?

  • Vengti intensyvios veiklos. Bent jau šešias savaites (ar kaip nurodo gydytojas) kol tęsiasi intensyvesnis pooperacinis laikotarpis po krūtų didinimo operacijos negalima sunkiai kelti ar intensyviai mankštintis – taip siekiama išvengti tiek padidėjusio patinimo, tiek galimo implantų pasislinkimo, kitų komplikacijų.
  • Susilaikyti nuo maudynių. Iki tol, kol gydytojas nesuteikia leidimo, nereikėtų maudytis vonioje, lankytis baseinuose ar maudytis vandens telkiniuose. Taip pat nesilankyti pirčių zonose. Skubotos maudynės gali padidinti infekcijų ir kitų komplikacijų riziką.
  • Vengti žalingų įpročių. Rūkymas ir alkoholio vartojimas gali sulėtinti gijimo procesą ir padidinti komplikacijų tikimybę. Pooperaciniu laikotarpiu, kaip ir po kitų operacijų, svarbu šių medžiagų vengti.
  • Apriboti saulės vonias. Net ir po kiek laiko, sugijus žaizdoms, svarbu saugoti randus nuo tiesioginių saulės spindulių. Geriau dengti pjūvių vietas, o vėliau bent jau metus po krūtinės tobulinimo implantais naudoti stiprios apsaugos saulės kremą. Saulė gali pakeisti randų spalvą – šie taptų labiau pastebimi.

Po krūtų korekcijos, stebėdamas atsistatymo procesą, gydytojas kiekvieną individualiai konsultuoja dėl sugrįžimo į kasdienes veiklas, vartojamų vaistų ir galimybės sugrįžti į aktyvesnį gyvenimo būdą ir pan. Tad šiuos momentus žinoti svarbu, tačiau svarbu įvertinti savo savijautą ir, jei kyla klausimų dėl tam tikrų veiklų, konsultuotis su operavusiu specialistu.

Tam, kad sugrįžus namo po operacijos nereikėtų jaudintis dėl neatliktų darbų, kuo daugiau jų geriausia pasidaryti dar prieš ją. Taip vėliau bus galima daugiau laiko skirti poilsiui, kuris itin svarbus greitesniam organizmo atsistatymui.

Jei yra daugiau klausimų, juos visada galima patogiu būdu pateikti „SV plastinės chirurgijos centro“ specialistams.

Kontaktai

SV PLASTINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS

Savanorių pr. 75, Kaunas 44208, Lietuva
Tel.: +370 37 313308
+370 655 60629
info@svplastic.com

Dirbame: I - V 8:00-19:00

Kaip mus rasti?

Scroll Up