Atlėpusios ausys: išeitis yra
Atlėpusios ausys – problema, aktuali tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jauname amžiuje ji itin opi, nes bendraamžiai dažniausiai yra linkę pašiepti tokius išvaizdos išskirtinumus. Patiriamos patyčios gali išugdyti nepasitikėjimą savimi, menką savivertę ir net psichologines problemas, kurios lydi ir vyresniame amžiuje. Ausų korekcija – operacija, galinti padėti pamiršti šią problemą visiems laikams.
Jautriausia auditorija – vaikai
Plastinės operacijos dažniausiai asocijuojasi su tam tikru grožio kultu, tačiau šiuo atveju tai nėra svarbiausias dalykas. Atlėpusios ausys gali būti patyčių priežastimi, kurios turi didelę įtaką bendrai mūsų savijautai. Norint užkirsti tam kelią, verta kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus. Svarbu žinoti, kad vaikams tokia procedūra atliekama jiems sulaukus maždaug 6–7 metų, kai ausys yra jau susiformavusios.
Aktualu ir suaugusiems
Atlėpusios ausys tikrai nėra vien mažųjų problema. Visi, suaugusieji dažniausiai jau būna pripratę prie tokios savo išvaizdos ir aplinkinių replikų. Kai kurie tokią išvaizdą laiko ir originalia. Verta paminėti, kad ausų korekcija gali padėti išspręsti ir tokias problemas kaip skirtingo dydžio ar neįprastos formos ausys. Jei tai aktualu ir jums, nebedelskite ir kreipkitės į mūsų specialistus.
Ar operacija turi įtakos klausai?
Teigiama, kad tokia plastinės chirurgijos procedūra yra vena iš dažniausiai atliekamų. Priklausomai nuo individualaus atvejo, ji trunka maždaug apie valandą. Daugeliu atvejų taikoma tiesiog vietinė nejautra. Korekcijos metu pjūvis atliekamas už ausies, todėl paprastai randai yra beveik nepastebimi. Oda susiuvama „vidine“ siūle, kuri pašalinama po maždaug 7–8 dienų. Jaudintis dėl galinčios suprastėti klausos neverta, nes ši operacija tam neturi jokios įtakos.
Ausų priežiūra po operacijos
Tam, kad atlikta ausų korekcija atneštų norimus rezultatus, labai svarbi tinkama žaizdos priežiūra po operacijos. Namo pacientas dažniausiai išleidžiamas jau pirmąją dieną. Subintuotas ausis rekomenduojama pirmą kartą perrišti kitą dieną. Vėliau paskiriamas specialus tvarstis, kurį reikia nešioti apie savaitę. Ausys yra pakankamai jautrus organas, todėl gijimo metu jas gali šiek tiek skaudėti, jaustis patinimas ar laikinas nejautrumas. Visi šie požymiai dažniausiai praeina per kelis mėnesius.